Home Вести Како да се решите од мачнината? Што се случува со вашето тело кога ќе се прејадете!?
Вести

Како да се решите од мачнината? Што се случува со вашето тело кога ќе се прејадете!?

Колку често ви се случило да ве излажат гладни очи, па се прејадувате и не знаете како да се решите од мачнината и надуеноста.

Како да ги избегнете стомачните тегоби?

Лажичка сода бикарбона или јаболков оцет се сигурни „лекови“ против мачнина.

Разматете ги во чаша вода и испијте ги после прејадување.

Последиците од прејадување можете да ги излечите и со помош на лимон. Исцедете лимон во чаша вода и испијте ја течноста. Со ова ја поттикнувате работата на дигестивниот систем и помага при разградување на храната.

А еве што му прави прејадувањето на вашето тело:

.

Author

contact_y486kw18